Mahkemeden şarkıcı Gülşen ile ilgili son dakika kararı!

İmam Hatip Liselilere yönelik sözleri nedeniyle hakkında dava açılan müzikçi Gülşen’in itirazını pahalandıran mahkeme, yurt dışına çıkış yasağını kaldırdı.

 Ataşehir’de 30 Nisan 2022’de verdiği bir konserde İmam Hatip Liselilere yönelik sözleri nedeniyle hakkında dava açılan şarkıcı Gülşen, 21 Ekim cuma günü hakim karşısına çıkmıştı. Gülşen tarafından mahkemeye sunulan yazılı savunmada, yurt dışı yasağının ve her perşembe günü karakola imza verme kaidesinin kaldırılması talep edilmişti.

NEDEN SORUŞTURMA AÇILDI?

Gülşen Çolakoğlu, 30 Nisan 2022’de Ataşehir’de bir konser sırasında İmam Hatip Liselilere hakaret ettiği tez edildi. Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 24 Ağustos 2022 gecesi müzikçi Gülşen Çolakoğlu hakkında İmam Hatip Liselilere yönelik sarf ettiği kelamlarından ötürü “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan resmen soruşturma başlattı. 25 Ağustos’ta polis tarafından gözaltına alınan müzikçi, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

İMZA ŞARTI KOYULMUŞTU

Avukatlarının üst mahkemeye yaptığı itiraz sonucu, 29 Ağustos’ta Gülşen Çolakoğlu’nun tahliyesine ve konutu terk etmemek kuralıyla isimli denetim altına alınmasına karar verilmişti. İddianameyi kabul eden mahkemenin, isimli denetimlerin devamı istikametinde karar vermesinin akabinde Gülşen’in avukatlarının yaptığı itiraz üzerine İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi, konut hapsinin kaldırılarak yurt dışına çıkış yasağı konulmasına ve en yakın karakola her hafta perşembe günü imza atma kaidesi da koydu.

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir