KPSS tercih kılavuzu 2022 yayımlandı; KPSS tercihleri ne zaman yapılacak?

KPSS tercih kılavuzu 2022 yayımlandı. Tercih kılavuzunu bekleyen binlerce aday yerleştirme tarihlerini araştırırken son dakika açıklaması ÖSYM’nin resmî sitesi üzerinden geldi. ÖSYM kılavuz ile ilgili, “Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının takım ve durumlarına, Kamu Vazifelerine Birinci Kere Atanacaklar İçin Yapılacak İmtihanlar Hakkında Genel Yönetmelik” kararları uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır.” tabirlerini kullandı. Bazı Kurum ve Kuruluşların Takım ve Durumlarına 2. Yerleştirme tarihleri ÖSYM tarafından paylaşılmıştı. Sırada tercih kılavuzu ile birlikte müracaatların alınması süreci var. Akabinde kamuda memur olmak isteyen adaylar sonuçlara nazaran misyon yerlerine yerleştirilecek. Pekala, Lisans, önlisans ve ortaöğretim KPSS tercihleri nasıl yapılır? İşte, 2022/2 KPSS tercih tarihleri, branş ve takım dağılımı hakkında tüm ayrıntılar:

KPSS tercih kılavuzu yayımlandı

KPSS tercih kılavuzu yayınlandı. ÖSYM, “Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının takım ve konumlarına, Kamu Vazifelerine Birinci Sefer Atanacaklar İçin Yapılacak İmtihanlar Hakkında Genel Yönetmelik kararları uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2022/2 Tercih Kılavuzuna saat 10.30’dan itibaren aşağıdaki ilişkiden erişebilecektir.” tabirlerini kullandı.

KPSS tercihleri ne vakit başlayacak?

Adaylar tercihlerini, 21-28 Aralık 2022 tarihleri ortasında yapabilecektir. Tercih süreçleri 21 Aralık 2022 tarihinde saat 10.30’da başlayacak ve 28 Aralık 2022 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

KPSS tercih süreçleri nasıl yapılacak?

Tercih süreçleri, Ek’te yer alan KPSS-2022/2 Tercih Kılavuzu kurallarına nazaran ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak ferdî olarak yapılacaktır. Adayların tercih süreçleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

KPSS TERCİH KILAVUZU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir