Fenerbahçe’yi eledi, fişini milli futbolcu çekti! Sevilla’da Sampaoli dönemi sona eriyor

İspanyol ekibi Sevilla, Ligde istenilen performansı veremeyen ve son olarak 2-0’lık Getafe hezimeti sonrası teknik yönetici Jorge Sampaoli ile yolları ayırma kararı aldı.

İSTENİLENİ VEREMEDİ

Endülüs merkezli Estadio Deportivo’da yer alan habere nazaran, UEFA Avrupa Ligi’nde tıp atlanmasına rağmen Sevilla, küme düşme sınırından bir türlü çıkamadı. Kıymetli takımıyla büyük bir kabus yaşan İspanyol ekibi, ligde teknik yönetici Sampaoli ile birlikte bir türlü istikrarlı sonuçlar alamadı.

“TAKTİK YOK, ANARŞİ VAR”

Takımın taktik istikametinde zayıf olduğunu belirten Sevilla’nın kıymetli isimlerinden Bono, “Hiçbir şey belirli değil. Alanda karmakarışığız. Bahta bağlı yaşıyoruz. Nasıl oynayacağımızı bilmiyoruz. Anarşi ile hamle ediyor, anarşi ile savunma yapıyoruz.” dedi.

TAZMİNATI CAN SIKIYOR

Sevilla idaresi, pazar günü alınan Getafe yenilgisi sonrası pazartesi günü erken saatlerde bir ortaya geldi ve Sampaoli ile vedalaşma kararı aldı. Arjantinli teknik adamı görüşmeye çağıran Sevilla idaresi, 11 milyon euro’luk tazminatını makul düzeye indirmesini talep etti. Sampaoli ise bir ölçü indirim yapacağı sinyalini verdi lakin Sevilla’nın istediği düzeye de inmedi.

SAMPAOLİ’NİN SEVİLLA PERFORMANSI

İspanyol grubuyla bu dönem toplamda 31 maça çıkan Arjantinli hoca kelam konusu uğraşlarda 13 galibiyet 12 yenilgi ve 6 beraberlik aldı.

BİR ÇOKİSİM LİSTEDE

Sevilla, Sampaoli ile yolları ayırma kararı aldıktan sonra yeni teknik yöneticiler ile de görüşmeye başladı. Bu isimler ortasında Jose Luis Mendilibar’ın öne çıktığı kaydedildi. Alternatif isimlerin ise Caparros, Manolo Jimenezi Vicente Moreno olduğu belirtildi. Daha evvel Getafe ve Valencia’da misyon alan Jose Bordalas ise Monchi ile görüşerek misyona talip olduğunu iletti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir