Bakan Bilgin’den asgari ücret ve EYT konusunda yeni mesajlar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari fiyat ve EYT konusunda yeni iletiler verdi.

Bakan, EYT konusunda, “Çalışmaları yaptık, kredi konusunu Nureddin Bey ile çözdük” tabirlerini kullandı.

Vedat Alım, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığını ziyaretinde konuştu. Bakan, EYT konusunda şu tabirleri kullandı:

“Teknik çalışmalarımız EYT ile ilgili tamamlanmak üzere. Evvelce dijital ortamda kayıtlar tutulmadığı için, bilhassa özel bölümlerde çalışan sigortalı emekçilerde bu çok yaygın. Rastgele bir kaybı olmasın, dijital ortama aktarılması konusunda çalışmalarımız. Bugünlerde yurtdışındaki konsolosluklarda ağır bir çalışmamız var.

Kıdem tazminatının ödenmesi konusunda kredi verilmesi. Bakan Nebati de bu bahiste hazırlıkların yapıldığını aktardılar. Talep gelmişti, çalışmaları yaptık ve kredi konusunu da Nureddin Bey ile çözdük.

Bizim aralık içinde bitirip inşallah teknik çalışmaları bitirdikten sonra Meclis’te arkadaşlarımızla ve aziz Meclis’in kararına sunacağımız çalışmalar EYT ile ilgili tamamlanmak üzere.”

Asgari ücret

Asgari fiyat için Tespit Kurulu’nun üçüncü toplantısının salı günü gerçekleştirileceğini belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, “İşverenlerimizin ve işletmelerimizin ödeyebileceği bir fiyat düzeyi olması. İşletme olmazsa, patron olmazsa personel olmaz. Personelimize rahat nefes aldıracak, tahribatı onaracak bir taban fiyat düzeyinin de bu uzlaşmada belirlenmesi gerektiğini düşünüyoruz” diye konuştu.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir