Abdullah’ın 12 yıldır kapanmayan yarası

Seyhan ilçesi Mithatpaşa Mahallesi’nde yaşayan Abdullah Yahya Kandemir’in 12 yıl evvel şakalaştığı arkadaşı sağ bacağına tekme atınca, evvel küçük çaplı morluk oluştu. Bu morluk daha sonra yerini yaraya bıraktı.

Yaranın iyileşmemesi üzerine Kandemir’in ailesi, çocuklarını çok sayıda özel ve kamu hastanesine götürdü. Kandemir’in yarası birtakım tedavilerin akabinde küçüldü lakin son günlerde tekrar büyüyüp 20 santimetre çapını aştı. Hastalığına teşhis konulamayan Kandemir, tedavi için yardım istedi.

‘SÜREKLİ YATMAK ZORUNDAYIM’

Pek çok serviste çok sayıda analiz yaptırdığını lakin tekrar de hastalığın belirlenemediğini aktaran Kandemir, çok fazla acı çektiğini, her gün de pansuman yaptırdığını anlatarak, “Yaşım çok genç olmasına karşın uzun mühlet yürüyemiyorum, çalışamıyorum, yuva kuramıyorum. Meskende daima yatmak zorundayım. Yaranın üzerine yatmamam gerektiği için de zorluk yaşıyorum. Geceleri apansız kanamam oluyor. Daima hastaneye gidiyorum, serum ve ağrı kesici desteği alıyorum. Hastanelerde birçok servis gezdim. Tekraren modül aldılar. Kan, kemik taraması, verem testi, bütün tetkikleri yaptılar lakin yaranın neden güzelleşmediği çözülemiyor. Hekimler, enfeksiyonun kana karışması halinde ölme riskim olduğunu söylüyor. Bir an evvel tedavi olmak istiyorum” diye konuştu. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir